Нема производи.

Нема производи.

Биљана Стојановска

  /  Биљана Стојановска

Биљана Стојановска

БИЉАНА СТОЈАНОВСКА

Биљана Стојановска е родена 1984 година. Има дипломирано на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ во Скопје, на отсекот за македонска книжевност и јужнословенски книжевности. Досега поезија има објавувано во списанието за поезија „Мугри“, коешто се издава во рамките на Филолошкиот факултет. Веќе пет години работи како новинар во дневниот весник „Нова Македонија“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram