Нема производи.

Нема производи.

Бен Бљуши

  /  Бен Бљуши

Бен Бљуши

БЕН БЉУШИ

Бен Бљуши (роден 1969) е албански писател. Дипломирал книжевност. Работел како новинар во еминентни медиуми. Најпознат е како политичар. Во неколку наврати бил и министер. Моментално е актуелен со новоформираната партија КНИГИ (ЛИБРА). По објавувањето на првите два романа, станува најозборуваниот писател во Албанија. Критиката го нарекува „атипичен феномен“, сметајќи дека го предизвикува Кадаре. Преведен е на повеќе јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram