Нема производи.

Нема производи.

Бранислав Ѓорѓевски

  /  Бранислав Ѓорѓевски

Бранислав Ѓорѓевски

БРАНИСЛАВ ЃОРЃЕВСКИ

Бранислав Ѓорѓевски е роден во 1986 година во Скопје. Во 2009 година дипломира на Правниот факултет во Скопје – отсек новинарство.  Во 2010 година неговиот краток расказ „Нешто како љубов“ влегува во 10-те одбрани раскази на регионалниот книжевен конкурс „Збор во просторот“ кој е дел од традиционалните „Априлски средби“ кои се  одржуваат во Белград. Збирката раскази „Сите тие краеви“ е негово прво книжевно остварување.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram