Нема производи.

Нема производи.

Биргите Косовиќ

  /  Биргите Косовиќ

Биргите Косовиќ

БИРГИТЕ КОСОВИЌ

Биргите Косовиќ (1972) е данска новинарка и писателка. Двојната земја е нејзина трета и најпозната книга, чија подготовка и истражувања траеле цели 11 години. Авторката во романот влегува во костец со корените на семејството на татко ѝ кој потекнува од поранешна Југославија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram