Нема производи.

Борис Митковски

  /  Борис Митковски

Борис Митковски

БОРИС МИТКОВСКИ

Борис Митковски е роден 1976 година во Куманово.

Завршил Теолошки факултет на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во В. Трново, Бугарија, a постдипломски студии на American Heritage University of South California, насока бизнис-администрација.

Поезијата го интересира уште од средношколски денови, особено хаику. Работел и во Авганистан, каде што и се инспирирал да ги напише стихозбирките Патот (2013) и Дрво кое шепоти (2015).

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram