Нема производи.

Нема производи.

Дарко Ангеловски

  /  Дарко Ангеловски

Дарко Ангеловски

Дарко Ангеловски е самоук поет, сликар и уметник, роден на 10 октомври 1993 година во Скопје. Афинитети за уметноста пројавил уште од својата најрана возраст. Иако подеднакво се занимава со сите видови уметничко изразување и творење, најголем интерес има за пишувањето, кое претставува и негова најсилна страна. Тој е и еден од создавачите на Друштвото на мртвите поети – поетско читање и уметнички перформанс.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram