Нема производи.

Нема производи.

Дарко Лешоски

  /  Дарко Лешоски

Дарко Лешоски

ДАРКО ЛЕШОСКИ

Дарко Лешоски е роден на 4 јули 1984 година во Струга. По потекло е од Вевчани, но живее во Скопје од своите 14 години. Преведуван е на англиски, словенечки, кинески и на други јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram