Нема производи.

Нема производи.

Дејв Егерс

  /  Дејв Егерс

Дејв Егерс

ДЕЈВ ЕГЕРС

Дејв Егерс (1970) е американски писател. Запишал факултет по новинарство, но ги прекинал студиите. Автор е на десет книги. Сопственик е на независната издавачка куќа „Мексвини“. Основач е на непрофитна мрежа што им помага на учениците да најдат финансиска поддршка за да може да студираат. Бил еден од тројцата добитници на ТЕД-наградата за 2008 година. Истата година бил избран меѓу „50 визионери што го менуваат светот“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram