Нема производи.

Нема производи.

Дејвид Гилмор

  /  Дејвид Гилмор

Дејвид Гилмор

ДЕЈВИД ГИЛМОР

Дејвид Гилмор (1949) е канадски писател. Работел како филмски критичар и како ТВ-новинар. Имал своја емисија од областа на уметноста и забавата. Автор е на шест романи. Неговите книги добиваат пофалби од најразлични луѓе од книжевната фела, од Вилијам Бароуз до Нортроп Фрај, како и од медиуми од калибарот на Њујорк тајмс и Пипл.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram