Нема производи.

Ден Роудс

  /  Ден Роудс

Ден Роудс

images

Ден Роудс (1972) е британски писател. Во периодот од 1996 година до денес има објавено десет книги. Во 2010 година ја освоил наградата „Е. М. Форстер“. Една анкета утврдила дека во светот има многу писатели со тоа име, но само еден е Ден Роудс, авторот на „Тимолеон Виета, врати се дома“, „Злато“ и „Антропологија и сто други раскази“, која, меѓу другото, се најде на бирото на Кери Бредшо во епизода од четвртата сезона на „Сексот и градот“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram