Нема производи.

Нема производи.

Август 2023

  /    /  Август

    Еден од моите омилени серијали СЕКТОРОТ Q (сектор за нерешени случаи), кој е оформен за да му најдат работно место на детективот Карл Морк, кој се враќа на работа по подолго отсуство, поради престрелка во која едниот од неговите колеги

    16 август 2023     Добитник на најпрестижната португалска награда „Лежа“ (2018) Наградата „Оцеанос“ Награда „Жабути“ Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека ја објави книгата:   „Криво рало“ од Итамар Виеира Јуниор   Поглед кон животот на потомците на ослободените робови во хациендите од

    Колку една книга може да ни ги пренесе обичаите на еден народ? Колку една приказна може да нè поврзе со страдањата на робовите што се ослободени пред стотина години? Колку вербата за подобро утре може да нè води низ животот?

    10 август 2023   Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека објави разговори со академикот Влада Урошевиќ: „КАБИНЕТ НА ЧУДА СО ЅИДОВИ ОД ОГЛЕДАЛА“ ОД ВЛАДИМИР ЈАНКОВСКИ     „Кабинет на чуда со ѕидови од огледала“ ги содржи разговорите што Влада Урошевиќ и

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram