Нема производи.

Нема производи.

Џозеф Бојден

  /  Џозеф Бојден

Џозеф Бојден

BOOKS Impac Prize 20141125

Џозеф Бојден (1966) е канадски романсиер и писател на кратки раскази. Има ирско, шкотско и мешано домородно потекло (метис). Студирал креативно пишување, а и самиот бил универзитетски професор. Пишува за наследството и културата на домородните народи во Канада. Како граѓански активист, гласноговорник е за заштита на старите култури, животната средина и менталното здравје. Живее во Луизијана, со сопругата Аманда, двајцата како писатели со резиденцијален престој.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram