Нема производи.

Џенифер Хилиер

  /  Џенифер Хилиер

Џенифер Хилиер

Џенифер Хилиер

Џенифер Хилиер (1974) е канадска писателка. Авторка е на шест романи, во кои претежно пишува „за мрачни и зли луѓе што прават мрачни, зли нешта“. Иако е родена и израсната во Торонто, осум години престојувала во Сиетл, САД, каде што се сместени дејствата во сите нејзини книги. „Срца од цимет“ беше прогласен за роман на годината за 2019 од International Thriller Writers.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram