Нема производи.

Џорџе Арион

  /  Џорџе Арион

Џорџе Арион

ЏОРЏЕ АРИОН

Џорџе Арион (роден 1946) е романски писател. Со објавувањето на Убиство во библиотеката (1983) ја отвора својата блескава кариера како автор на 15 крими-романи со ликот на Андреј Младин. Има објавено и книги поезија, книжевни критики, како и голем број новинарски текстови, сценарија, либрета за опера и за балет. Уредник е на книжевно списание и член е на Романското друштво на писатели.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram