Нема производи.

Нема производи.

Џош Малерман

  /  Џош Малерман

Џош Малерман

ЏОШ МАЛЕРМАН'

Џош Малерман (1975) е американски писател, музичар и текстописец. Роден е во Саутфилд, Мичиген. Пишува научна фантастика и хорор-приказни. Почнува да пишува уште како мал, во гимназија станува гитарист и текстописец на рок-групата „The High Stung“. Во 2014 година дебитира со романот „Со затворени очи“, а за многу кратко книгата станува бестселер и го освојува светот!

 

Официјален сајт: https://joshmalerman.com/

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram