Нема производи.

Нема производи.

Димитри Верхулст

  /  Димитри Верхулст

Димитри Верхулст

ДИМИТРИ ВЕРХУЛСТ

Димитри Верхулст (1972) е белгиски писател и преведувач. Неговите родители рано се разведуваат и дел од деството го поминал во дом. Писателската кариера ја почнал на 22 години со самиздат. Пишува саркастично и допадливо. Користи доста експлицитен јазик и многу шеги. Поради контроверзните дела, бил даван и на суд.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram