Нема производи.

Нема производи.

Евгениj Водолазкин

  /  Евгениj Водолазкин

Евгениj Водолазкин

ЕВГЕНИJ ВОДОЛАЗКИН

Евгениj Водолазкин е современ писател роден 1964 година во Киев. Специјалист е по староруска литература. Како реномиран научник ја истражува Древна Русија. Со првиот роман молскавично се проби во светот на литературата. Живее во Санкт Петербург.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram