Нема производи.

Нема производи.

Флан O’Брајан

  /  Флан O’Брајан

Флан O’Брајан

ФЛАН O’БРАЈАН

Флан O’Брајан (1911-1966) е псевдоним на ирскиот писател Брајан О’Нолан. Една од најголемите фигури на ирската литература на XX век. Клучен автор на постмодерната. Објавувал и под името Мајлс на гКопален. Привлекува со својот бизарен хумор и метафикција. Пишува под силно влијание на Џемс Џојс.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram