Нема производи.

Хуан Хосе Саер

  /  Хуан Хосе Саер

Хуан Хосе Саер

ХУАН ХОСЕ САЕР

Хуан Хосе Саер (1937-2005) е еден од најважните аргентински писатели од постборхесовскиот период, односно во последните 50 години. Неговите родители биле сириски емигранти. Студирал право и филозофија на истиот универзитет каде што подоцна предавал филм. Во 1968 година добил стипендија и се преселил во Париз. До крајот на животот останал таму работејќи како професор и како писател.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram