Нема производи.

Нема производи.

Гиљермо Мартинес

  /  Гиљермо Мартинес

Гиљермо Мартинес

PARIS, FRANCE - MARCH 24: Guillermo Martinez, Argentinian writer poses during portrait session held on March 24, 2014 in Paris, France. (Photo Ulf Andersen/ Getty Images)

Гиљермо Мартинес (1962) е аргентински писател. Дипломирал математичка логика во Буенос Аирес. Две години поминал на постдокторски студии на Математичкиот институт во Оксфорд, Англија. Негов најпознат роман е „Оксфордски убистваод 2003 година, кој е преведен на голем број јазици и има филмска адаптација. Неговите дела имаат добиено огромен број награди и преводи на сите светски јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram