Нема производи.

Нема производи.

Карли Форчан

  /  Карли Форчан

Карли Форчан

Carley+Fortune+author+headshot

Карли Форчан е канадска писателка и новинарка. „Сите лета потоа“ инстантно станала меѓународен бестселер на „Њујорк тајмс“ и на „Глоуб енд меил“. Нејзината втора книга е „Чекај ме кај езерото“. Форчан е наградувана новинарка. Работела како уредник во врвните канадски медиуми. Младоста ја поминала во Сиднеј, Австралија и во Берис Беј, езерско гратче во рурално Онтарио. Моментално живее во Торонто со сопругот и со двата сина.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram