Нема производи.

Нема производи.

Карлос Марија Домингес 

  /  Карлос Марија Домингес 

Карлос Марија Домингес 

КАРЛОС-МАРИЈА-ДОМИНГЕС

Карлос Марија Домингес (1955) е аргентински писател. Кариерата ја почнал како новинар во аргентинското списание Кризис. Од 1989 година се преселува и живее во Монтевидео, Уругвај. Неговиот роман Куќа од хартија е преведен на повеќе од 20 јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram