Нема производи.

Нема производи.

Квентин Тарантино

  /  Квентин Тарантино

Квентин Тарантино

КВЕНТИН ТАРАНТИНО

Квентин Тарантино (роден 1963) е американски филмски режисер, сценарист, кинематографер, продуцент и актер. Неговите филмови имаат нелинеарно раскажување, сатирични теми, мешајќи ги нео-ноар филмовите со шпагети вестернот. Миленик е и на публиката и на критиката.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram