Нема производи.

Ким Смоге

  /  Ким Смоге

Ким Смоге

fotograf: H¾ge HŒtveit Moe

Ким Смоге (1945) е псевдоним на норвешката писателка Ане Карин Торхус, која е првата жена-инструкторка по спортско нуркање и подводен лов на светот и првата претставничка на т.н. „нов женски бран во криминалистичката литература“. Нејзините романи се преведени на бројни јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram