Нема производи.

Нема производи.

Ким Туи

  /  Ким Туи

Ким Туи

КИМ ТУИ

Ким Туи (родена 1968) е канадска писателка. Детството го минала во Виетнам, по што со семејството пребегнуваат на брод во Монтреал. Дипломирала право, а потоа и лингвистика со преведување. Работела и како оценувач на ресторани за радио и ТВ.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram