Нема производи.

Нема производи.

Кристијан Банг Фос

  /  Кристијан Банг Фос

Кристијан Банг Фос

КРИСТИЈАН БАНГ ФОС'

Кристијан Банг Фос (1977) е дански писател. Првично студирал математика и физика. Дипломирал на Академијата за дански писатели во 2003 година. Првиот роман му е објавен во 2004 и ги импресионирал критичарите со стилот и со описот на навидум секојдневни дејства.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram