Нема производи.

Нема производи.

Људмила Улицкаја

  /  Људмила Улицкаја

Људмила Улицкаја

Људмила Улицкаја

Људмила Улицкаја (1943) е руска писателка, преведувачка и сценаристка. Таа е првата писателка што беше лауреат на книжевната награда „Руски Букер“ во 2001 година, а исто така е двоен лауреат на наградата „Добра книга“ (2007, 2016). Нејзините дела се преведени на над триесет јазици. Освен романи, таа пишува и повести, раскази, драми и сценарија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram