Нема производи.

Нема производи.

Моника Али

  /  Моника Али

Моника Али

МОНИКА АЛИ

Моника Али е британска писателка родена 1967 година во Бангладеш. Авторка е на четири романи. Уште со првата книга Брик Лејн е прогласена за една од „најдобрите млади писатели во Британија“. Живее во Лондон со сопругот и со двете деца.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram