Нема производи.

Нема производи.

Магдалена Хаи

  /  Магдалена Хаи

Магдалена Хаи

Magdalena Hai. Kuva Toni Härkönen 2017.

Магдалена Хаи е наградувана финска писателка за деца и возрасни. Ужива во чудни нешта, меѓу кои и тоа да пишува мешајќи различни жанрови – научна фантастика, фантастика и хорор. Покрај пишувањето, Хаи држи часови по литература и е уредник во издавачката куќа „Осускума“ во Јапонија, каде што и живее. Нејзиниот серијал „Мала продавница за кошмари“ ќе биде објавен во повеќе од дваесет земји.

Официјален сајт: http://www.magdalenahai.com

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram