Нема производи.

Нема производи.

Ноември 2021

  /    /  Ноември

    Не ви беа доволни бељите на Тино и суперхеројските подвизи на Топтино? Е, па, Тино од мојот влез ве кани на уште многу нови авантури! Повторно ќе се спуштаме со подморници, ќе ја спасуваме шумата, ќе скокаме со диносаурусите и

  По повод 200 години од раѓањето на еден од најпознатите руски писатели од 19 век - Фјодор Михајлович Достоевски, Катедрата за славистика на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ при УКИМ и Рускиот центар при УКИМ организираа промоција на збирката студентски преводи

    Косовскиот писател Балсор Хоџа му гостува на Душко Крстевски во поткастот „Гол ручек“ во рамките на седмото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar 2021“.   https://www.youtube.com/watch?v=8iTe1WEggz8

    Српскиот писател Миодраг Мајиќ му гостува на Душко Крстевски во поткастот „Гол ручек“ во рамките на седмото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar 2021“.   https://www.youtube.com/watch?v=piHe8MRrYmE

      Ивана Божиновска, позната по ФБ групата „Книжевна терапија“ и нов член на нашиот тим, избира пет омилени наслови во издание на „Антолог“. „Човекот по име Уве“ – Фредрик Бакман Прва прочитана книга од Бакман и знаев дека ќе биде љубов на прво

    Ахмет Умит добро го владее наративното надградување на трилерот. Им бега на крутите и вообичаени стандарди што се обидуваат да го наметнат трилерот како стилски инфериорен жанр, во однос на драмата, на пример. Но тој толку добро си игра со

    Ако го пропуштивте „BookStar 2021“ или сакате да се потсетите на некој интересен дел, на нашиот канал на „Јутјуб“ може да ги погледнете настаните од сите фестивалски денови.   Прв ден, 12 октомври 2021 година https://www.youtube.com/watch?v=piez7Rp1OaI   Втор ден, 13 октомври 2021 година https://www.youtube.com/watch?v=VtK0MxxRBu0   Трет ден, 14

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram