Нема производи.

Нема производи.

Теему Јухани

  /  Теему Јухани

Теему Јухани

Teemu Juhani. Kuva Jonne Räsänen 2020.

Теему Јухани е фински илустратор, стрип-цртач и автор на сликовници за деца. Неговите илустрации красат книги за деца во повеќе од 20 држави. Освен за книги, тој црта и за списанија и за едукативни материјали. Живее во главниот град на Финска, Хелсинки, и обожава торти.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram