Нема производи.

Нема производи.

Маја Кучерска

  /  Маја Кучерска

Маја Кучерска

МАЈА КУЧЕРСКА

Маја Кучерска (1970) е руска писателка. Дипломирала во Москва, докторирала во Лос Анџелес. Професор е по филолошкиот науки. Пишува колумни, научни, научно-популарни и критички текстови. Се занимава со: масовната култура, митологијата, средновековната литература, руската проза. Нејзините книги се наградени со „Бунин“ и со „Студентски Букер“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram