Нема производи.

Нема производи.

Маќаш Дунајчик

  /  Маќаш Дунајчик

Маќаш Дунајчик

teor-portrait

Маќаш Дунајчик е унгарски поет, писател и преведувач. Студирал естетика и француски јазик и литература во Будимпешта. Се смета дека е еден најталентираните млади писатели на својата генерација. Книгата за млади „Сирената со очила“ ја пишува за време на годините поминати на Исланд, изучувајќи ги исландскиот јазик и култура. Преведува од англиски, француски и исландски, а од неодамна свири на лангспил. Живее во Берлин. 

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram