Нема производи.

Нема производи.

Герге Гилице

  /  Герге Гилице

Герге Гилице

Герге Гилице е унгарски графичар и дизајнер, работи во студиото „Халиштен“ (Богот на рибите). Ужива да си игра со детали и да сокрива мноштво информации што можат да ги разоткријат само највнимателните. Се инспирира од историјата, легендите и народните приказни. Сака географски карти, грбови, животни и растенија, тие елементи често се појавуваат во неговите дела.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram