Нема производи.

Нема производи.

Мануел де Педроло

  /  Мануел де Педроло

Мануел де Педроло

МАНУЕЛ ДЕ ПЕДРОЛО

Мануел де Педроло (1918-1990) е еден од најпознатите автори од Каталонија. Ги преведувал Фокнер, Керуак, Селинџер, Дос Пасос и Сартр. Објавил 72 романи. Поради судир со шпанските фашисти, неговите дела честопати биле цензорирани.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram