Нема производи.

Нема производи.

Маријана Енрикез

  /  Маријана Енрикез

Маријана Енрикез

маријана енрикез

Маријана Енрикез (1973) е аргентинска писателка и новинарка. Студирала новинарство и масовни комуникации. Во 2016 година ја објавила книга „Сè што изгубивме во огнот“ која станала бестселер и била преведена на многу јазици. Во 2018 за неа ја добила наградата на градот Барселона. Енрикез признава дека врз неа големо влијание имале делата на Х. Л. Борхес, Стивен Кинг, Вилијам Фокнер, Т.С. Елиот и други.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram