Нема производи.

Нема производи.

Мери Кеј Ендрјуз

  /  Мери Кеј Ендрјуз

Мери Кеј Ендрјуз

Author Photo - Web - 1

Мери Кеј Ендрјуз (1954) е американска писателка. Нејзиното вистинско име е Кети Хоган Троучек. Пред да се предаде на литературата, долги години работела како новинар во весникот „Атланта џурнал конститушн“. Во периодот од 1992 до 2000 година објавила десет трилери под своето вистинско име. Од 2002 година пишува под псевдонимот кој е инспириран од имињата на нејзините деца – Мери Кетлин и Ендрју Троучек. Сите книги што ги објавила биле бестселери на „Њујорк тајмс“. Живее во Атланта, Џорџија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram