Нема производи.

Нема производи.

Марта Батаља

  /  Марта Батаља

Марта Батаља

download

  Марта Батаља (1973) е бразилска писателка и новинарка. Студирала новинарство на Католичкиот универзитет во Рио де Жанеиро, а магистрирала бразилска литература на истиот универзитет. Работела за неколку дневни весници. Во 2013 основала издавачката куќа што подоцна ја продала. Нејзиниот прв роман „Невидливиот живот на Еуридиси Гузмау“ (2016) е преведен на повеќе јазици и по него е снимен истоимениот филм. Живее во Санта Моника, САД, со сопругот и децата.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram