Нема производи.

Нема производи.

Томас Куран

  /  Томас Куран

Томас Куран

Thomas+Curran+Perfectionism

 Томас Куран е доцент на Катедрата за психологија и бихевиоризам при Лондонската школа на економија. Инаку е светски водечки експерт на темата перфекционизам. Има пишувано за „Харвард бизнис ривју“, за него статија објави „Њу сајентист“, а за неговата работа пишувале разни медиуми, меѓу останатите и „Гардијан“, „Телеграф“, „Волстрит џурнал“ и кампањата „Глобален личен успех“ на Аријана Хафингтон. Во 2018 година одржал говор на настанот на ТЕДМЕД со наслов „Нашата опасна опседнатост со перфекционизмот станува сè полоша и полоша“. 

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram