Нема производи.

Маша Тодевска

  /  Маша Тодевска

Маша Тодевска

Masha Todevska

Маша Тодевска е родена на 12.11.2005 година во Скопје. Основното училиште го завршува во „Јохан Хајних Песталоци“ во 2020 година во Скопје и таа година се запишува во СУГС „Георги Димитров“, јазично-уметничка насока.

Била учесник на повеќе курсеви и фестивали од областа на литературата како: Струшките вечери на поезијата – „Ноќ без интерпункција“ во 2022 година, „Short Story Writing Course“ во организација од Course Cloud од Лондон во 2022 година, „Creative Writing Workshop“ водена од д-р Александра Димитрова во 2021 година, фестивал „Нови Простори“ во Скопје во 2022 и 2021 година и фестивал „Giffoni“ Macedonia во Скопје 2019 година.

Активно зборува англиски јазик и германски јазик.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram