Нема производи.

Нема производи.

Сане те Лоу

  /  Сане те Лоу

Сане те Лоу

Sanne-te-Loo

Сане те Лоу е илустраторка на книги за деца, писателка и портретистка. Студирала на Ликовната академија во Бреда, Холандија. Живее во малото селце Лорсум близу градот Утрехт со сопругот, кој исто така е уметник, и со двете деца. Нејзините илустрации се спој од магичните соништа и од поетското секојдневие.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram