Нема производи.

Нема производи.

Никола Дикнер

  /  Никола Дикнер

Никола Дикнер

НИКОЛА ДИКНЕР

Никола Дикнер (1972) е канадски писател. Студирал визуелни уметности и литература. После студиите често патувал во Европа и во Латинска Америка. Досега објавил четири книги од кои се издвојува наградуваниот роман Николски. Колумнист е во алтернативниот неделник „Воар“ од Монтреал.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram