Нема производи.

Никола Кујунџиски

  /  Никола Кујунџиски

Никола Кујунџиски

N-kuju

Никола Кујунџиски (1920, Пехчево – 1997, Куманово) – една несекојдневна личност на полето на уметноста, не само на овие наши простори, туку и пошироко. Во текот на целиот живот – освен прекрасни фотографии (над петстотини уметнички фотографии со седум самостојни изложби и десетина групни) создава и стихови, песни со различен тематски опсег, „своја, оригинална и оригинерна поезија“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram