Нема производи.

Нема производи.

Олдус Хаксли

  /  Олдус Хаксли

Олдус Хаксли

1946 --- Aldous Huxley --- Image by © Bettmann/CORBIS

Олдус Хаксли (1894-1963) е англиски писател и еден од најистакнатите европски умови на XX век. Скандалите во Кроум е неговиот прв роман, во кој ги исмева трендовите и модата на своето време. Авторот на Храбриот нов свет пишувал и кратки раскази, песни, есеи, патописи, сценарија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram