Нема производи.

Нема производи.

Реидар Јонсон

  /  Реидар Јонсон

Реидар Јонсон

РЕИДАР ЈОНСОН

Реидар Јонсон (1944) е шведски романсиер, драмски автор, сценарист и режисер. Голем дел од својата кариера ја поминал во Холивуд. Светските читатели ги освои со романот Мојот живот како куче.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram