Нема производи.

Самуел Бјорк

  /  Самуел Бјорк

Самуел Бјорк

Самуел Бјорк (1969) е псевдоним на норвешкиот романописец, драмски писател и музичар кантавтор, Фроде Сандер Ојен. Како самоук уметник што ретко е присутен во медиумите, зад себе има шест студиски албуми, пет драми, различни визуелни дела, а го преведувал и Шекспир. Своето книжевно деби го направил како драмски автор, а потоа продолжил како романописец. Го споредуваат со великаните на крими-жанрот, Стиг Ларсон и Ју Несбе.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram