Нема производи.

Нема производи.

Лора Елен Андерсон

  /  Лора Елен Андерсон

Лора Елен Андерсон

Лора Елен Андерсон е авторка на книги за деца и професионална илустраторка, која е родена и живее во Лондон. Студирала илустрирање на Универзитетот Фалмот и во 2010 година дипломирала со највисоки оценки. Оттогаш работела со многу издавачи во Велика Британија и во САД. Серијалот за Амелија Вампирозабовска е прв во кој Андерсон истовремено е и писателка и илустраторка. Амелија Вампирозабовкса е објавена на повеќе од дваесет јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram