Нема производи.

Нема производи.

Селчук Алтун 

  /  Селчук Алтун 

Селчук Алтун 

СЕЛЧУК АЛТУН

Селчук Алтун (1950) е необична писателска појава на турската книжевна сцена. Долго време бил еден од поугледните банкари во Турција, а потоа ја напуштил професијата и ѝ се посветил на книжевноста. Станува познат библиофил и филантроп, а воедно ги пишува и своите први романи, кои веднаш наидуваат на одличен прием кај читателите. Неговите дела се наоѓаат на листата на најпреведувани книги на Меѓународното здружение на писатели на криминалистички романи.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram