Нема производи.

Нема производи.

Сержио Сант’Ана

  /  Сержио Сант’Ана

Сержио Сант’Ана

Foto: © BEL PEDROSA. O escritor Sérgio Sant’Anna, em seu apartamento, em Laranjeiras. Rio de Janeiro. 21/08/2012

Сержио Сант’Ана (1941) е роден во Рио де Жанеиро. Спаѓа меѓу најпровокативните авторски имиња од Бразил. Претставник е на книжевната авангарда, поврзувајќи ги експериментот и револуционерноста. Цела една нова генерација бразилски писатели е под силно влијание на творештвото на Сант’Ана.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


  Потврдувам дека сум постар од 16 години.

  YouTube
  LinkedIn
  Share
  Instagram