Нема производи.

Нема производи.

Сеис Нотебом

  /  Сеис Нотебом

Сеис Нотебом

СЕС НОТЕБОМ

Сеис Нотебом (1933) е холандски писател и новинар. Добитник е на голем број награди, а неколкупати бил номиниран за Нобел. Инспирација за творештвото му се честите патувања во Европа и во светот. Објавува романи, раскази, есеи и поезија. Со Ритуали стекнува популарност како во Холандија, така и во цела Европа.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram